Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wprowadziła skuteczne działania przeciwko nielegalnemu handlowi podrabianymi produktami. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znalazła się odzież, elementy dekoracyjne jak naszywki czy znaczki, a także prasy termiczne i różnego rodzaju dokumenty. Wszystko to budzi podejrzenia o nielegalne wykorzystanie znaków towarowych, za co sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Działania organów KAS skupiły się na terenie województwa zachodniopomorskiego, konkretnie w powiecie goleniowskim. W ramach tych działań przeszukano trzy różne nieruchomości, a także samochód należący do osób będących pod podejrzeniem.

Podczas przeprowadzonych przeszukań funkcjonariusze ujawnili 520 sztuk odzieży ozdobionej znakami towarowymi różnych firm. Znaleźli także 846 elementów dekoracyjnych, takich jak znaczki i naszywki znanych marek, oraz 189 arkuszy tzw. naprasowanek z logo różnych firm. Istnieje podejrzenie, że wszystkie te produkty są podróbkami, co skłoniło służby do zabezpieczenia ich jako dowody w prowadzonym śledztwie.

Wśród innych przedmiotów zabezpieczonych przez funkcjonariuszy KAS znalazły się telefony komórkowe, notebook, faktury zakupu oraz notatniki i zeszyty z zapiskami. Zabezpieczono także dokumentacje dotyczącą działalności gospodarczej podejrzanych oraz dwie prasy termiczne, które mogły służyć do produkcji nielegalnej odzieży.