We wtorek, wczesnym rankiem, w niewielkiej miejscowości Rurzyca, położonej na terenie powiatu goleniowskiego, doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. W wyniku tego zdarzenia, pojazd osobowy z nieustalonych jak dotąd przyczyn, uderzył z dużą siłą w drzewo.

Informacja o tym tragicznym incydencie nadeszła do straży pożarnej w Goleniowie dokładnie o 4.41 rano. Młodszy aspirant Dariusz Schacht, pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, poinformował o szczegółach zdarzenia.

Pierwszy zastęp straży pożarnej, który przybył na miejsce zdarzenia, natychmiast potwierdził zgłoszenie. Kiedy dotarli na miejsce, odkryli mężczyznę nieprzytomnego, bez tętna i oddechu, który był zakleszczony wewnątrz samochodu. Strażacy bez wahania rozpoczęli działania mające na celu uwolnienie poszkodowanego za pomocą sprzętu hydraulicznego.

Niestety, mimo błyskawicznej akcji ratunkowej, po przybyciu zespołu medycznego lekarz na miejscu stwierdził śmierć mężczyzny. Zadaniem strażaków stało się wówczas zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ekstrakcja ciała ofiary z wraku pojazdu.