Pomimo, że wszystko zdawało się być już uzgodnione, nieoczekiwane okoliczności przekreśliły plany dotyczące utworzenia posterunku policji w Kliniskach Wielkich. Zbigniew Bogucki, obecny poseł elekt i były Wojewoda, wspólnie z radnym Rady Powiatu Arkadiuszem Guziakiem oraz radnym Rady Miejskiej Robertem Kuszyńskim, podczas letniego pikniku w Kliniskach Wielkich, poinformował mieszkańców o planach powstania lokalnego posterunku. Wydawało się to być niemal pewne.

Jednakże, sytuacja po wyborach znacząco zmieniła perspektywę. Informacje płynące z goleniowskiego magistratu wskazują, że Gmina Goleniów podjęła wszystkie niezbędne kroki, aby umożliwić powstanie Posterunku Policji w Kliniskach Wielkich. Burmistrz Gminy Goleniów 1 września 2023 r. wydał decyzję o numerze P-45, której celem było ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego dla działki nr 117/13, znajdującej się na terenie Klinisk Wielkich.

Niestety, pomimo podjętych działań, do tej pory działka nie została przekazana Komendzie Wojewódzkiej Policji. Wciąż jest ona własnością Skarbu Państwa – reprezentowanego przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.