Przemyt tytoniu został udaremniony przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z województwa zachodniopomorskiego, którzy zatrzymali 22 kilogramy nielegalnej substancji. W wyniku tego działania, składnik budżetu państwa stracił ponad 25,1 tys. złotych na podatkach, które nie zostały wpłacone. Jak wiadomo, nabycie i dystrybucja niedozwolonych produktów tytoniowych, jak również wspieranie w ich sprzedaży czy ukrywaniu, to działania zaliczane do przestępstw lub wykroczeń skarbowych.

Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie, poinformowała media o zatrzymaniu sześciu przesyłek zawierających nielegalny tytoń podczas wyrywkowej kontroli krajowych pakunków.

Tytoń był rozłożony pomiędzy packami następująco:

  • jedna paczka zawierała 12 kilogramów,
  • jedna była obciążona 3 kilogramami,
  • trzy przesyłki ważyły po 2 kilogramy,
  • jedna paczka zawierała 1 kilogram tytoniu.

Do przeprowadzenia kontroli funkcjonariusze zastosowali urządzenie RTG, które umożliwiło identyfikację podejrzanych produktów poprzez prześwietlenie paczek. W działaniach służyła im również psia funkcjonariuszka o imieniu Merida.

Z informacji prasowych wynika, że przesyłki wysłano z Przemkowa w województwie dolnośląskim oraz Zielonej Góry. Miejscowościami docelowymi były różne punkty w województwie zachodniopomorskim, takie jak Stepnica, Nowogard, Przecław, Stargard, Szczecin czy Łęczyca.