Potężna dawka ekscytacji i sprzęt sportowy jako nagroda – tak wyglądała gratyfikacja, którą otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie od organizatorów Pucharu Tymbarku. To cenne uznanie dla szkoły, która zgłosiła najwięcej drużyn do XXIII edycji Turnieju z wszystkich placówek w regionie zachodniopomorskim. Obecnie trwają zapisy na XXIV edycję turnieju.

Polski Związek Piłki Nożnej po raz pierwszy decydował o przyznaniu nagród dla szkół, które mogły poszczycić się największą liczbą zgłoszonych drużyn do Pucharu Tymbarku. W każdym województwie jedna placówka była doceniana za ten szczególny wysiłek. W województwie zachodniopomorskim, to właśnie Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie okazała się niekwestionowanym liderem pod względem liczby zgłoszeń.

Maciej Kawiak był osobą odpowiedzialną za koordynację zgłoszeń do Pucharu Tymbarku w szkole.

Młodzi sportowcy wyróżnieni w kategoriach U-8 i U-10 byli najbardziej skuteczni w minionych rozgrywkach, dostając się do finałów na poziomie wojewódzkim i zdobywając miejsca na podium. Zapał do rywalizacji nadal jest żywy, a temat Pucharu Tymbarku często pojawia się podczas rozmów uczniów. Na początku roku szkolnego, ale i na zakończenie poprzedniego roku w czerwcu, dzieci często pytały o kolejne edycje turnieju. Kawiak zapewnia, że plany dotyczące zgłoszenia drużyn do kolejnej edycji już są. Celem jest zgłoszenie jeszcze większej liczby drużyn, aby dać szanse na reprezentowanie szkoły również dziewczynkom – mówi Kawiak.