W GDK szykuje się muzyczny weekend. Odbędą się koncerty i spektakl muzyczny, które z pewnością przyciągną młodsze, jak i starsze pokolenie.

Koncert “DJAKUJU” 

21 maja 2022 o godz. 19.00 w sali koncertowej GDK, przy ul. Słowackiego 1 będzie miał miejsce podwójny koncert. Na scenie wystąpią zespół Zemla oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Goleniowskiego Domu Kultury „Wood & Brass Band”.

Zemla to projekt muzyczny Lesji Szulc, TomaHorna oraz Przemysława Zdunka, w którym usłyszeć można połączenie etno z muzyką elektroniczną. Lesja Szulc pochodzi z Ukrainy i od wielu lat mieszka w Goleniowie. Ich ostatni klip w serwisie YouTube “Ne nasha wijna”, dotyczący konfliktu zbrojnego na Ukrainie, zyskał dużą popularność.

Wstęp na oba koncerty bezpłatny.

Kora. Falowanie i spadanie

Natomiast w niedzielę 22 maja 2022, o godz. 18.00, również w sali koncertowej GDK (wejście od ul. Młynarskiej) odbędzie się spektakl muzyczny ku czci Kory – wokalistki zespołu Maanam. 

Mimo, że Kora odeszła kilka lat temu, jej muzyka nadal żyje i fascynuje kolejne pokolenia. Sama jej osoba może zachwycać, może obrażać, ale nikogo nie pozostawia obojętnym. Kora zawsze mówiła to, co myślała i z chęcią opowiadała, jak istotną rolę w jej życiu odgrywają sny. Goleniowski Dom Kultury postanowił pójść stronę oniryzmu i stworzył “teatralny sen’ o jednej z najlepszych polskich piosenkarek. 

W spektaklu „Kora. Falowanie i spadanie” będzie można usłyszeć największe przeboje Maanamu, które przeplatane będą scenami z życia artystki. A to wszystko w rytmie i klimacie snu, podświadomości, wizji. 

Na scenie zobaczymy Żanetę Gruszczyńską-Ogonowską, Wojciecha Kowalskiego i Artura Czerwińskiego, a także Bernadettę Bursztę, Adriannę Jendroszek, Dominikę Mrozowską-Grobelną, Beatę Niedzielę oraz Katarzynę Ulicką-Pydę. Spektakl „Kora. Falowanie i spadanie” reżyseruje Alina Moś-Kerger, która w BTD kilka lat temu zrealizowała spektakl „Dziękuję za różę”. Autorem scenariusza jest Tomasz Ogonowski, któremu reżyserka udzieliła konsultacji dramaturgicznych. Za kostiumy i scenografię odpowiada Natalia Kołodziej, za ruch sceniczny Bartosz Bandura, a za opracowanie muzyczne Maciej Osada-Sobczyński.

Bilety w przedsprzedażowej cenie 45 zł można kupić w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (Brama Wolińska) lub w dniu koncertu za 50 zł.